Konkurs czytelniczy

W minioną środę 27 listopada, odbył się kolejny konkurs czytelniczy, w którym brali udział niewidomi i niedowidzący, mieszkańcy powiatu grodziskiego. Tegoroczną lekturą była powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Pytania opracował i przygotował Pan Jerzy Orzeł. Członkami Jury byli:

Pani Anna Kowalska – naczelnik wydziału Oświaty Kultury i Sportu powiatu grodziskiego,

Pani Marta Łomińska – główny specjalista, Samodzielne Stanowisko ds. Organizacji Pozarządowych gminy Grodzisk,

Pan Michał Janowski – przedstawiciel Spółdzielni Nowa Praca Niewidomych, która była  Fundatorem pierwszego miejsca.

Każdy uczestnik losował zestaw pięciu pytań i każda prawidłowa odpowiedź to jeden punkt. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników,, była konieczna druga runda, bo aż trzy panie miały tą samą liczbę zdobytych punktów. Jury było w nie lada kłopocie, ponieważ w drugiej rundzie znów dwie panie miały tą samą ilość punktów. Po naradzie jury podjęło następujące decyzje:

Miejsce pierwsze – Pani Alicja duszczyk. Nagroda urządzenie lektorskie Czytak 4

Miejsce drugie – Pani Alina Jastrzębska. Nagroda pieniężna 200 zł.

Miejsce trzecie – Pani Jadwiga Kołodziejczak i Pani Stanisława Olszewska. Nagrody pieniężne po 150 zł.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia po 50 zł. Otrzymali je: Pani Urszula Betlejewska, Pani Iwona Mazur i Pan Leon Grabalski.

Jury stwierdziło bardzo wysoki poziom wiedzy wszystkich uczestników.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne słowa podziękowania Sponsorom tego wydarzenia tj.

Burmistrzowi Grodziska, Panu Grzegorzowi Benedykcińskiemu.

Prezesowi Spółdzielni Nowa Praca Niewidomych, Panu Krzysztofowi Teśniarzowi.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.