Dzień Białej Laski

W minioną sobotę odbyło się już czwarte w tym miesiącu spotkanie osób niewidomych i niedowidzących, mieszkańców powiatu grodziskiego. Okazją był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Tym razem, oprócz 65 członków Stowarzyszenia i przewodników, przybyli przedstawiciele władz samorządowych tj. starosta grodziski – pan Marek Wieżbicki, wiceburmistrz Grodziska – Pan Tomasz Krupski, dyrektor PCPR – Pani Grażyna Rymarczyk i pełnomocnik burmistrza ds. osób niepełnosprawnych – Pani Sylwia Suchecka. Spotkanie otworzył i prowadził, prezes Stowarzyszenia Pan Jerzy Orzeł. Zaproszeni goście z okazji  święta wszystkim obecnym, złożyli serdeczne życzenia, , a także przekazali prezenty – sprzęt biurowy. Następnie na stołach pojawiło się smaczne, gorące danie, przygotowane przez Restaurację „U Klimka” Po spożyciu posiłku, Panie częstowały kawą, herbatą oraz obfitymi słodyczami. Prowadzący imprezę, zaproponował aby osoby niewidome i słabowidzące zadawały przedstawicielom władz pytania dotyczące problemów napotykanych w codziennym życiu. Pytań było dużo, a najwięcej do wiceburmistrza i starosty. Panowie w wyczerpujący sposób, odpowiadali na poruszane problemy. Spotkanie upłynęło w bardzo życzliwej atmosferze. Sponsorem  imprezy był wójt Gminy Jaktorów Pan Maciej Śliwerski, za co składamy serdeczne słowa podziękowania.